Друк

Хрещення Господнє в Золотоверхому Монастирі

у .

Свята Церква словом Божим, молитвою та священнодіями освячує не тільки саму людину, але і все те, чим людина користується на землі: воду, повітря і саму землю, різні предмети та речі, необхідні для нашого існування та благополуччя, вона освячує та благословляє їх благословенням небесним – для подаяння через них благодаті та благословення людині.

Друк

Навечір’я Богоявлення (Хрещенський свят-вечір)

у .

Переддень свята Богоявлення називаться “Навечір'ям Богоявлення”, а також “Сочельником”. Цього дня, 18 січня 2010 року, високопреосвященніший митрополит Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Димитрій звершив Божественну Літургію святителя Василія Великого у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі. Владиці Димитрію співслужили намісник Михайлівського монастиря архимандрит Агапіт, а також братія обителі.

Друк

Собор Пресвятої Богородиці

у .

Другий день Різдва Христового, Святійший Патріарх Філарет, священноархимандрит Свято – Михайлівського Золотоверхого монастиря, о 10 годині ранку розділив святкування із братією Золотерхого монастиря, очоливши у співслужінні преосвященного Димитрія, митрополита Переяслав Хмельницького і Бориспільського, архиєпископа Білоцерківського Олександра, єпископа Васильківського Євстратія, єпископа Вишгородського Єпифанія, єпископа Феодосія, намісника Золотоверхої обителі – архимандрита Агапіта з братією, намісника Свято-Феодосіївського монастиря архимандрита Ювеналія, духовенства академічного храму, Божественну Літургію.

Друк

Різдво Христове в Золотоверхому Монастирі

у .

«Різдво Твоє, Христе Боже наш, звістило світові світло розуму…», – такими словами Церква вшановує одне з найбільших свят – народження Спасителя Світу. Сьогодні особлива духовна радість обіймає кожного християнина, бо цей день – незвичайний.

Друк

Вітання братії з Різдвом Христовим свого Священноархимандрита

у .

6 січня після святкового всенічного бдіння преосвящений митрополит Димитрій з братією на чолі з намісником архимандритом Агапітом, а також з кліросним хором Михайлівського Собору та його регентом Вііктором Кардашем, завітали до резиденції Святійшого Патріарха Філарета з метою привітати свого священноархимандрита з Різдвом Христовим співом Різдвяних колядок.

Друк

Різдвяне Всенічне Бдіння

у .

Особливо велично і урочисто пройшли святкування Різдва Христового у Михайлівському Золотоверхому монастирі. Напередодні свята, 6-го січня увечері, було відслужено Велике Повечіря з Літією та Різдвяна Рання, яке очолив митрополит Димитрій у співлужінні намісника монастиря архімандрита Агапіта з братією. 

Друк

Навечір’я Різдва Христового

у .

Переддень свята Різдва Христового (6 січня за новим стилем) називається ще навечір’я свята. Звичай звершувати навечір’я перед цим великим днем, без сумніву, давній. Православна Церква встановила традиції святкування навечір'я Різдва Христового вже в IV столітті.