Друк

Духовенство і віряни привітали Предстоятеля з Різдвом Христовим

у .

У день свята Собору Пресвятої Богородиці, 8 січня 2022 року, Предстоятель помісної Української Православної Церкви очолив Божественну літургію в кафедральному храмі Православної Церкви України – Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі.

Блаженнійшому Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію співслужили митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Вишгородський Агапіт, Екзарх Вселенського Патріарха єпископ Команський Михаїл, братія Золотоверхої обителі та духовенство міста Києва й області.

За богослужінням лунала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії).

Наприкінці відправи архієпископ Агапіт виголосив вітання на адресу Предстоятеля від імені єпископату, духовенства та мирян:

«Ваше Блаженство! Дорогий наш отче і Предстоятелю!

Христос народився!

Сьогодні ми зібралися у Михайлівському соборі Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, духовному центрі Православної Церкви України для спільної молитви, щоби знову разом прославити Богомладенця Христа.

Невимовною радістю сьогодні сповнюються серця усіх православних, бо настав святий день і ми разом з ангелами прославляємо Бога, Який зволив тілесно явитися у світі, щоб виконати обітницю, дану прабатькам Адаму та Єві. Гріх непослуху Богові відкинув людей від безпосереднього спілкування з Творцем, але Бог не залишився байдужим до людини після її падіння. Людина відпала від Бога, але Бог Сам прийшов до неї. В цьому корінь нашої радості у день Різдва Господа нашого Ісуса Христа: ми – переможці, бо з нами Бог!

Що ж можна бажати один одному в цей день більше від того, що має кожен із нас, адже Христос народився, щоб усіх спасти, незважаючи на особисті здобутки чи недоліки. Святі отці мудро повчають нас і їх слова протягом тисячоліть залишаються актуальними. «Зустрічаючи день Різдва Господа нашого, – говорить святитель Амвросій, єпископ Медіоланський, – очистімо себе від усякої скверни гріхів, наповнімо скарбниці різноманітними дарами, щоб того святого дня було чим втішити подорожніх». Святий отець спонукає подбати про те, щоб бути корисними для ближніх, бо саме пришестя у світ Сина Божого мало на меті саме благо для людей. Не для Своєї слави тілесно народжується Бог, але заради спасіння людей. Тому й наша радість Богоуподібнення виявляється у готовності послужити іншим. «Ставаймо подібними до Христа!» – закликає нас святий отець.

Інший святитель Григорій Нісський промовив слова, які особливо трепетно звучать в умовах сьогодення України: «Чому Ангели прославляють своїм голосом Божество, яке споглядається у вишніх? «Тому, – відповідають вони, – «що і на землі мир». Ось яке явище принесло радість ангелам: «на землі мир!» Земля, яка раніше була проклята, яка вирощувала терня і бур’ян, – країна війн, місце вигнання засуджених, – ця земля прийняла мир».

Прекрасні слова! Найкраще побажання в день Різдва Христового! Крім того, пам’ятаючи твердження священномученика Іринея Ліонського, розуміємо, що і служіння ближньому, і мир на землі – це ознаки високої мети народження Спасителя: «Бог став людиною, щоб людина стала богом».

Дозвольте у день цього світлого християнського торжества від імені архієреїв, духовенства, чернецтва і мирян нашої помісної Української Православної Церкви, від імені повноти Київської єпархії, від нашої духовної школи – Київської православної богословської академії, від братії та парафіян Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря побажати Вам, Ваше Блаженство, завжди перебувати в мирі, який є, без сумніву, запорукою щирої молитви і успіху в здобутті чеснот. Бажаємо Вам наповнювати серце радістю від усвідомлення того, що маєте найбільш поважну і відповідальну можливість послужити народу Божому. Успіх у будь-якій справі безпосередньо пов’язаний із задоволенням від досягнутого, тож нехай Ваше високе служіння одночасно буде й джерелом духовної утіхи. Щиро зичимо Вам проводити даний Богом час життя у доброму здоров’ї.

Випробування, яке випало зараз на долю людства, є важливим уроком на перевірку того, чи вміємо ми цінувати й берегти Божі дари. Бажаємо Вам, Ваше Блаженство, в усіх Ваших починаннях знаходити вірних соратників на ниві Христовій. Наше життя має бути безперестанною Літургією, тобто спільною справою, яка не мислиться без однодумців.

Просимо благословення Вашого Блаженства, щоб і наші зусилля – кожного на своєму місці – долучилися до того важливого скарбу, про який Вам доручено піклуватися – церковної єдності довкола Київського престолу, зростання і розвитку нашої святої Церкви.

Наш народ має особливе знаряддя на найбільш важливі моменти життя – пісню, а в часі святкування Різдва Христового – це колядка. Бажаємо Вам, щоб пісенне прославлення Бога у Вашому серці завжди звучало, надихаючи до нових звершень на славу Господа нашого Ісуса Христа.

Христос народився! Славімо Його!»

Його Блаженство подякував за теплі слова привітань та зазначив, що Господь приходить у світ щоб зруйнувати перепону між людиною і Богом та дає кожному з нас можливість наслідувати вічне і блаженне життя. При цьому Митрополит Епіфаній звернув увагу на те, що варто уподібнюватися пастухам та царям, які прославили Спасителя, не тільки святкуючи Різдво, але впродовж усього нашого життя.

Також Блаженнійший владика згадав про третю річниця вручення Патріаршого і Синодального Томосу про автокефалію Православної Церкви України та наголосив, що ця подія стала основою нашої єдності, яку ми повинні цінувати й примножувати.

Після богослужіння в актовій залі Київської православної богословської академії різдвяними колядками Предстоятеля привітало духовенство столичного Спасо-Преображенського собору, хор «Конкордіум» та хор духовенства Київської єпархії.

Фото - Іван Котт

Пресслужба Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря

Поширити у соцмережах: