Друк

Архієпископ Агапіт взяв участь у відкритті «Бельгійської алеї»

у .

9 червня  2018 р. за сприяння Посольства Королівства Бельгія в Україні, представників Київської міської державної адміністрації та керівництва Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації в межах затишного проходу, що веде від Михайлівського Золотоверхого монастиря до верхньої станції Київського фунікулеру було урочисто проведено фестиваль «Бельгійська алея».

Урочисте відкриття однойменної алеї проходило за участі Надзвичайного і Повноважного посла Королівства Бельгія в Україні пана Люка Якобса, архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія, намісника Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископа Вишгородського Агапіта, голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації пана Олега Гаряги, представників дипломатичного корпусу, влади, громадських і культурних діячів, киян та гостей міста.

Під час заходу звучали дзвони єдиного в Україні пересувного карильйону у виконанні пані Ірини Рябчун.

Наприкінці офіційної частини була перерізана символічна червона стрічка, після чого усі присутні мали змогу скуштувати запашні бельгійські вафлі і пройтись по алеї.

Довідка. Рівно сто років тому Михайлівський Золотоверхий монастир став на довгі місяці домівкою в Києві для бельгійських солдат автобронедивізіону, котрі опинились у скрутному становищі після виведення з фронту «Галичина» під час Першої світової війни. А трохи раніше, у 1902 – 1905рр., бельгійський капітал та інженерія зробили істотний внесок в будівництво системи канатної дороги для  майбутнього київського фунікулеру. Витрати бельгійського акціонерного товариства, яке було власником київського трамвайного транспорту, досягали 230 тисяч рублів, що в ті часи було величезною інвестицією в електричний транспорт міста Києва.

Прес-служба Михайлівського Золотоверхого собору

Поширити у соцмережах: