Друк

Презентація тритомника «Великий Скит у Карпатах»

у .

5 грудня 2017 р. у Будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська» відбулась презентація тритомного наукового видання «Великий Скит у Карпатах».

Участь у презентації взяли Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Вишгородський Агапіт, директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська, ректор Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Ігор Цепенда, науковці, дослідники і працівники заповідника «Софія Київська», а також запрошені гості.

У своєму слові митрополит Епіфаній підкреслив надзвичайну важливість та актуальність цього дослідження насамперед для духовного відродження України і більш глибшого й всебічного осмислення української сакральної спадщини.

Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф коротко описав ті українські пам’ятки, документи та архівні свідчення, які лягли в основу тритомника. Владика наголосив на унікальності українського духовного та культурно-історичного феномену, який вповні розкривається в історії Великого Скита.

Підготовка тритомного видання тривала 7 років, у ході якої проводилися археологічні розкопки, виявлено унікальні рукописні пам’ятки, загалом 350 нових документів і матеріалів в архівах Києва, Львова, Чернівців, Відня, Бухареста, Варшави, Кракова.

Видання побачило світ завдяки старанням митрополита Івано-Франківського і Галицького Іоасафа та за підтримки голови Івано-Франківської державної адміністрації Олега Гончарука, голови обласної ради Олександра Сича та ін.

Презентація тритомного наукового видання «Великий Скит у Карпатах» є унікальним явищем сучасної української історіографії. Видання розкриває суть скитського духовного і культурно-історичного феномена, значення в церковних відносинах і духовному житті України в контексті XVII – XVIII ст., кінця XX – початку XXI ст.

 

В ході обговорення було також підписано договір між Національним заповідником «Софія Київська» та Прикарпатським національним університетом ім. Василя Стефаника.

Джерело

Поширити у соцмережах: