Друк

Молитва за Україну у Софії Київській

у .

14 жовтня 2017 р., в день свята Покрови Божої Матері, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет взяв участь у спільній молитві представників Церков і релігійних організацій України, що відбулася у соборі Святої Софії у Києві.

Святійшого Владику супроводжували Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній та керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Вишгородський Агапіт.

Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату виголосив Молитву, що читається під час Літургії або молебню в дні неспокою та нашестя ворогів на Державу і Вітчизну нашу, у якій благав Господа захистити Україну від ворожого нападу та примирити людей. Святійший владика помолився також за весь український народ та за припинення ворожнечі, за єдність та Боже благословення для нашої держави.

До спільної молитви за Україну також долучилися: митрополит Київський і всієї України Онуфрій, Верховний архієпископ Києво-Галицький Української Греко-Католицької Церкви Святослав (Шевчук), єпископ, ординарій Києво-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви Віталій Кривицький, Муфтій Духовного управління мусульман України Ахмед Тамім, Голова Всеукраїнського союзу об’єднань євангельських християн-баптистів Валерій Антонюк, глава Української єпархії Вірменської апостольської Церкви єпископ Маркос Оганесян, президент Українського Біблійного Товариства Григорій Комендант та інші представники духовенства.

За Україну у Софії Київській також молилися Президент України Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко.

У День захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва у головному храмі України свої молитви підносили: Міністр оборони Степан Полторак, Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, Секретар РНБОУ Олександр Турчинов, Командувач Національної гвардії Юрій Аллеров, Голова Служби безпеки України Василь Грицак, Голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал, керівники інших військових та силових структур, Глава Адміністрації Президента Ігор Райнін та його заступники, генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська та працівники музею.

Опісля виголошення молитов хор заспівав церковний гімн України – «Боже Великий, Єдиний».

Усі присутні в храмі помолившись до Господа Бога за мир і процвітання України, поставили свічки під іконами іконостасу Софійського собору.

Джерело

Поширити у соцмережах: