Друк

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОН М. КИЄВА МОЛИТВОЮ ВІДЗНАЧИВ РІЧНИЦЮ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСИ – УКРАЇНИ

у .


28 липня, у день пам’яті святого рівноапостольного великого князя Володимира, згідно указу президента України Віктора Ющенка, весь український народ відзначає День хрещення Київської Руси-України. 

Напередодні свята, 25 липня 2014 року біля пам’ятника преподобному Миколі Святоші на проспекті Перемоги, 97, відбувся великий соборний молебень під відкритим небом.

На початку урочистостей відбулося покладання квітів до пам’ятника Миколі Святоші від керівництва району, депутатського корпусу Київради та духовенства.

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета за клопотанням голови Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Олександра Кулика, урочистий молебень за Україну очолив вікарій Київської єпархії, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря єпископ Вишгородський Агапіт.

Його Преосвященству співслужили: благочинний Святошинського району протоієрей Валерій Семанцо, проректор КПБА протоієрей Віталій Клос та духовенство Святошинського району.

Участь у святковому богослужінні взяли голова Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Олександр Кулик, депутати Київської міської ради, представники релігійних громад та громадських організацій району, представники структурних підрозділів Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, підприємств, жителі району.

Під час молебню духовенство молилося за Українську державу, владу і всіх православних християн.

На завершення владика Агапіт звернувся до присутніх з повчальним словом в якому передав благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, нагадав як і коли було охрещено Київську Русь, побажав усім бути вірними нащадками Володимирового Хрещення берегти у своїх серцях православну віру.

Після закінчення молебню за Україну, владика Агапіт окропив свяченою водою усіх присутніх.

З нагоди величного свята привітав зібрання і голова Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Олександр Кулик.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять воїнів, загиблих в ході проведення антитерористичної операції на Сході України

Про важливість християнізації нашого народу для його духовного, культурного і морального оновлення говорили на урочистостях і депутати Київської міської ради Володимир Бондаренко та Андрій Березовський.

Розділити радість великого свята на богослужіння прийшло близько тисячі вірян.

фото - Василь Лесик

Прес-центр Михайлівського Золотоверхого монастиря

Поширити у соцмережах: