Статті

Друк

Намісник

Agapit

Архієпископ Агапіт (в миру Гуменюк Павло Зіновійович), народився 23 травня 1980 року в селі Новосілка Підволочиського району Тернопільської області.

У 1987 році пішов у Новосілківську загальноосвітню школу. У 1995 році пішов у Староскалатську середню школу.

По закінченні шкільної освіти в 1997 році вступив до Київської Духовної Семінарії, яку закінчив у 2001 році.

1 жовтня 2000 року з благословення Святішого Патріарха Філарета прийняв чернечий постриг у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі міста Києва.

8 жовтня 2000 року в Свято-Володимирському Патріаршому кафедральному соборі міста Києва Святішим Патріархом Філаретом рукоположений у сан ієродиякона, а 29 жовтня 2000 року в сан ієромонаха.

13 жовтня 2000 року призначений ризничним Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря.

У 2001 році вступив до Київської Духовної Академії, яку закінчив у 2005 році.

1 січня 2006 року призначений на посаду скарбника монастиря.

5 лютого 2006 року за Божественною літургією у Свято-Володимирському соборі міста Києва Святішим Патріархом Філаретом возведений в сан Ігумена, а 19 квітня 2006 року до дня Святої Пасхи возведений в сан Архімандрита.

10 листопада 2009 року призначений намісником Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря.

30 липня 2010 року призначений Керуючим справами Київської патріархії УПЦ Київського Патріархату.

27 липня 2010 року Священним Синодом УПЦ КП обраний на єпископа Вишгородського, вікарія  Київської єпархії.

8 серпня 2010 року у Володимирському Патріаршому кафедральному соборі була звершена архієрейська хіротонія, яку очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні єпископату УПЦ КП.

14 травня 2016 р. указом Святійшого Патріарха Філарета возведений у сан архієпископа. 

Удостоєний церковних нагород: ордена Христа Спасителя; ордена Святого Рівноапостольного князя Володимира ІІІ-го ступеня; ордена Святителя Миколая Чудотворця; ордена Святого Архістратига Михаїла.