Статті

Друк

Намісник монастиря взяв участь у святкуванні дня пам'яті святителя Миколая чудотворця в Миколаївському храмі на подолі

В день пам’яті святого Миколая Чудотворця архієпископа Мир Лікійського, 19 грудня 2019 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Божественну літургію в храмі святого Миколая Чудотворця (Миколи Притиска), що розташований у Подільському районі столиці.

Предстоятелю помісної Української Православної Церкви співслужили архієпископ Богуславський Олександр, архієпископ Вишгородський Агапіт, настоятель храму професор Київської православної богословської академії протоієрей Олег Маланяк та численне духовенство.

Наприкінці відправи Його блаженство виголосив проповідь, у якій розповів про життя і подвиги святителя Миколая Мир Лікійського.

«Святитель Миколай велично прославлений у Церкві Христовій і шанований у нашому народі завдяки вчиненим справам милосердя та любові до ближніх. Він не чекав, коли хтось проситиме його про допомогу, а сам шукав тих, кому зміг би допомогти. Окрім того, святий Миколай ревно відстоював істини, які приніс в світ Христос-Спаситель. Його приклад навчає кожного з нас бути милосердним, люблячим і відданим Господу», – сказав Митрополит Епіфаній.

Також Блаженнійший владика наголосив на важливості в нашому житті найвищої з чеснот – любові: «Потрібно всіляко допомагати нашим ближнім, бо ми покликані Творцем робити добро. Якщо ж серед нас не буде любові, то і Божественної благодаті ми не стяжатимемо. Адже апостол Іоан Богослов говорить, що той, хто каже: «Я люблю Бога», а брата свого ненавидить, той говорить неправду: бо той, хто не любить брата свого, якого бачить, як може любити Бога, Якого не бачить?».

Завершилося урочисте богослужіння спільною молитвою до святителя Миколая, після якої Предстоятель з нагоди храмового свята, а також річниці Об’єднавчого Собору, подарував протоієрею Олегу Маланяку хрест з прикрасами.

В свою чергу, настоятель храму висловив Його Блаженству вдячність за першосвятительську настанову та спільну молитву.

Джерело

Поширити у соцмережах: