Статті

Друк

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ СВЯТОГО АПОСТОЛА І ЄВАНГЕЛИСТА ІОАНА БОГОСЛОВА

9 жовтня Свята Православна Церква святкує день пам’яті святого апостола і євангелиста Іоана Богослова, на честь якого у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі освячений трапезний храм.

Крім цього, трапезний храм являється академічним храмом Київської православної богословської академії, яка в цей день відзначила свій Актовий день та 30-річчя свого відродження.

Святкові заходи традиційно, розпочалися 8 жовтня 2019 року, із заупокійної молитви за всіх спочилих викладачів, професорів та студентів академії, яку очолив у співслужінні академічного духовенства ректор КПБА протоієрей Олександр Трофимлюк та святкового Всенічного бдіння у трапезному храмі, яке з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви (ПЦУ) Блаженнійшого Митрополита Епіфанія очолив митрополит Вінницький і Барський Симеон.

Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, ректор КПБА протоієрей Олександр Трофимлюк, ректори, проректори, викладачі духовних навчальних закладів з усієї України, братія Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря та духовенство храму.

В сам день свята, 9 жовтня 2019 року, святкову Божественну літургію очолив Предстоятель Української Православної Церкви (ПЦУ) Блаженнійший Митрополит Епіфаній у Михайлівському соборі монастиря.

Його Блаженству співслужили митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман, намісник монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Запорізький і Мелітопольський Фотій, ректор КПБА протоієрей Олександр Трофимлюк, ректори та представники інших навчальних закладів Православної Церкви України, всечесна братія монастиря та запрошене духовенство.

На Великому вході протоієрей Ярослав Романчук за ревне служіння Церкві був удостоєний Предстоятелем чергової священничої нагороди – права носіння митри.

Також за богослужінням Блаженнійший владика звершив дияконську хіротонію над аспірантом КПБА іподияконом Андрієм Драпаком.

Наприкінці Божественної літургії Митрополит Епіфаній виголосив проповідь.

На завершення богослужіння відбувся урочистий хресний хід.

Фото - Іван Котт

Прес-служба Михайлівского Золотоверхого собору

Поширити у соцмережах: