Статті

Друк

святкове Богослужіння в НЕДІЛю ТОРЖЕСТВА ПРАВОСЛАВ'Я

У першу неділю Великого посту свята Церква згадує перемогу Православ’я над єресями, тому цей день називається "Неділею Торжества Православ’я". Це свято було встановлене у 842 р. при Візантійському імператорі Михаїлі і його матері Феодорі, коли Константинопольським Патріархом був св. Мефодій.

Свято було встановлене після перемоги над іконоборчою єрессю. Але оскільки перемогою над цією єрессю св. Церква остаточно розкрила православне християнське віровчення і сформулювала його у постановах семи Вселенських Соборів, то подія ця називається не торжеством іконошанування, а Торжеством Православ’я.

16 березня 2019 року ввечері, Предстоятель Української Православної Церви Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Всенічне бдіння у Михайлівському соборі Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря.

Його Блаженству співслужили намісник Золотоверхої обителі архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Макарівський Ізяслав та всечесна братія монастиря.

Після завершення Всенічного бдіння Предстоятель відслужив заупокійну літію за спочилим митрополитом Яковом (Панчуком). Цього дня минає 15 років з дня його упокоєння.

25 лютого 2018 року, Блаженнійший митрополит Епіфаній у співслужінні намісника монастиря архієпископа Вишгородського Агапіта, архієпископа Макарівського Ізяслава та братії монастиря очолив Божественну літургію святителя Василія Великого.

Після прочитання Євангелія Архіпастир звернувся до присутніх з повчальним словом та закликав усіх берегти православну віру і міцно її триматися.

Після Божественної Літургії перед іконами Спасителя та Божої Матері Предстоятель звершив молебний чин Торжества Православ'я.

Фото - Іван Котт

Прес-служба Михайлівського Золотоверхого собору

Поширити у соцмережах: