Статті

Друк

Святійший Патріарх Філарет звершив літургію в Михайлівському монастирі

8 січня 2019 року, коли Церква відзначає Собор Пресвятої Богородиці, Святійший Патріарх Філарет за багатолітньою традицією звершив Божественну літургію в Михайлівському Золотоверхому монастирі столиці.

Святійшому Патріарху співслужили намісник Михайлівського монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт; архієпископ Ізяслав, єпископ Васильківський Лаврентій; єпископ Адріан (Кулик); намісник Свято-Феодосіївського монастиря архімандрит Макарій (Папіш), настоятель трапезного храму Софії Київської (Малої, Теплої Софії) прот. Петро Ландвитович, перший проректор КПБА, голова Видавничого відділу протоієрей Олександр Трофимлюк; братія монастиря і викладачі Київської православної богословської академії у священному сані.

На запричасному стиху проповідував насельник монастиря ієромонах Михаїл (Карнаух). А перед завершенням літургії зі словом до пастви звернувся Святійший Патріарх Філарет:

"В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа!

Христос народився!

Дорогі браття і сестри!

Ми святкуємо Різдво Христове, часто не розуміючи, яку подію ми відзначаємо. Що таке Різдво Христове? Це Бог, Безмежний, принизив Себе і зійшов в утробу Приснодіви Марії. Уявіть собі Неосяжний Бог вміщається в утробу Діви. Хіба це не приниження Бога? Велике приниження. І тому, коли ми говоримо: Бог зійшов з неба на землю, то хіба Невсістимий може переміщатися з одного місця на інше? Як може Бог сходити, коли Він все наповняє? А сходження - це означає, що Він, будучи Богом, принизив Себе, зійшов до такого смирення. Для чого? Для того, щоб спасти людину від гріха і від смерті, бо після гріхопадіння Адама і Єви людина своїми гріхами була ворогом для Бога, ворогувала, бо гріх є ворожнеча проти Бога. І ми часто чуємо: Бог примирив. Кого з ким? Людину з Богом примирив. І тому ангели, коли явилися пастухам, то співали: "Слава у Вишніх Богу і на землі мир". І тому Церква кожного року нагадує нам про цю важливу подію, якою ціною Бог спас людину від гріха" – сказав Патріарх Філарет.

Також Святійший Владика наголосив на подвійній радості в цьому році: "В цьому році в нас подвійна радість, бо ми отримали визнання Української Православної Церкви Автокефальною Церквою, тобто незалежною. Більше 25-ти років нас шлеймували, називали розкольниками, неблагодатними, неканонічними, що у нас і Таїнства всі недійсні, чого тільки на нас не говорили. А тепер виявилось, що все це неправда. І Вселенський Патріарх дарував нам автокефалію і 6-го січня, як ви добре знаєте і бачили по телебаченню, був вручений Томос, тобто документ про автокефалію, про нашу незалежність. І тепер ми є рівною з іншими помісними Церквами. І канонічні, і благодатні, і все інше, якими ми і були до цього. Бо хіба ми, коли звершували Божественну літургію до надання Томосу, то невже ми не дійсну літургію звершували? Дійсну. Причащались Тіла і Крові чи хліба і вина? Тіла і Крові. Тому нічого не змінилось, а тільки ззовні нас стали визнавати, що і ми такі як і вони. І все це Господь зробив" – наголосив Патріарх Філарет.

Після завершення Літургії перед іконою Різдва Христового відбулося славлення – Патріарх, архієреї та духовенство проспівали тропар і кондак свята. Виходячи з храму Святійший Владика благословив численних богомольців.

Джерело

Поширити у соцмережах: