Статті

Друк

Літургія у Теплій Софії перед початком Об'єднавчого Собору

У Софійському соборі м. Києва у суботу, 15 грудня 2018 р., відбувся Об'єднавчий Собор українських православних Церков, на якому обрали голову єдиної помісної Православної Церкви в Україні – Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

О 8:00 ранку розпочалась реєстрація учасників Собору. Вони представляли три православні Церкви – Українську Православну Церкву Київського Патріархату, Українську Автокефальну Православну Церкву та Українську Православну Церкву, яка перебуває в єдності з Московським Патріархатом.

Перед початком Собору в трапезному храмі Софії Київської (Мала, Тепла Софія) була відслужена Божественна Літургія свт. Іоана Золотоустого, яку очолив настоятель храму прот. Петро Ландвитович. За богослужінням Патріарх Філарет, усі архієреї УПЦ Київського Патріархату та всі інші учасники Об’єднавчого Собору помолилися і попросили в Бога благословення на успішне його проведення.

Після Літургії у Теплій Софії єпископат з благословення Патріарха Філарета провів голосування щодо прийняття рішення про припинення діяльності УПЦ Київського Патріархату. Таке ж саме голосування і підписання документа про припинення діяльності Української Автокефальної Православної Церкви провели архієреї цієї Церкви. Варто зазначити, що припинення діяльності УПЦ КП і УАПЦ було необхідною для початку проведення Об’єднавчого Собору українських православних Церков.

Джерело

Поширити у соцмережах: