Статті

Друк

Богослужіння в день пам’яті св. ап. і єв. Іоана Богослова

21 травня Свята Православна Церква вшановує пам'ять святого апостола та євангелиста Іоана Богослова

Напередодні свята, 20 травня 2018 р., у трапезному храмі Михайлівського Золотоверхого монастиря, який освячений на честь св. ап. Іоана Богослова, було звершене Всенічне бдіння з Літією.

Святкове вечірнє богослужіння очолив ректор Київської православної богословської академії митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, якому співслужили: керуючий справами Київської Патріархії та намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, перший проректор КПБА протоієрей Олександр Трофимлюк, храмове духовенство, викладачі КПБА у священному сані та братія Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря.

В сам день свята, 21 травня 2018 р., Патріарший намісник митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній очолив святкову Божественну Літургію. Владиці-ректору співслужив архієпископ Вишгородський Агапіт, перший проректор КПБА протоієрей Олександр Трофимлюк, клірик Свято-Володимирського кафедрального патріаршого собору прот. Петро Зінич, духовенство академічного храму, викладачі духовної школи у священному сані. У ці святкові дні у храмі молились студенти й аспіранти КПБА, а також парафіяни храму.

З благословіння Святійшого Патріарха Філарета, у зв’язку з ухваленням та направленням Вселенському Патріарху Варфоломію церковних і державних звернень з проханням надати Томос про автокефалію Православної Церкви в Україні, під час богослужінь у храмі звучали додаткові прохання на єктеніях і молитва про успішне завершення розпочатого діла.

На запричасному настоятель трапезного храму св. ап. і єв. Іоана Богослова прот. Павло Мельник виголосив проповідь.

Після Літургії відбувся хресний хід навколо храму, під час якого владики окропили віруючих освяченою водою. Наприкінці митрополит Епіфаній звернувся до усіх присутніх зі словами подяки за спільну службу і молитву. Патріарший намісник привітав викладачів і студентів КПБА з цим святом і благословив на подальшу плідну працю на духовній освітній ниві.

Завершилась молитва уставним многоліттям.

Джерело

Поширити у соцмережах: