Статті

Друк

Предстоятель Київського Патріархату очолив вшанування жертв аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня 2018 року виповнюються 32 роки з моменту аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Це день пам'яті про найбільшу екологічно-гуманітарну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, військовослужбовців, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії. З цієї нагоди у Свято-Миколаївському храмі на Татарці та Смородинському парку відбулися богослужіння, під час яких духовенство, парафіяни, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, вдови чорнобильців, студентська молодь, та усі небайдужі підносили свої молитви за упокоєння душ тих, хто загинув в результаті цієї жахливої події.

О 10:00 розпочалася Божественна літургія, по закінченні якої, біля меморіалу жертв Чорнобильської аварії було відправлено панахиду. Богослужіння очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні архієпископа Вишгородського Агапіта, настоятеля храму Святого Миколая на Татарці протоієрея Тараса Мельника та численного духовенства Київської єпархії.

Його Святість звернувся до присутніх зі словом, зазначивши: «Ваші Високопреосвященства, всечесні отці, шановна владо Шевченківського району, наші дорогі захисники Української держави. Ми в черговий раз зібралися 26 квітня для того щоб згадати цю трагедію, яка відбулася не тільки в Україні, а можна сказати – в усьому світі. Але зібралися ми не тільки щоб згадати минуле, але для того щоб помолитися за тих, які загинули від Чорнобильської катастрофи і в результаті її ліквідації. Бо якби не ці ліквідатори, то ми б з вами на цьому світі уже не жили. Тому ми повинні бути вдячні тим, які захистили нас від цієї страшної трагедії. Наш обов’язок молитися, перш за все, за тих, які загинули. Вони продовжують існувати і їх існування залежить не від нашої віри і не від них, а від Бога. Адже Бог створив людину так, що душа її безсмертна. Тому вони існують, але в іншому світі. Наш обов’язок помолитися за них Богу, щоб Господь дарував їм блаженне Вічне життя».

Подію відвідав також Олег Гаряга – голова Шевченківської районної у місті Києві Державної адміністрації.

Після закінчення офіційної частини всі присутні вшанували пам'ять загиблих та постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника «Курган Могила».

По завершенню заходу Патріарх відповів на запитання представників ЗМІ.

Зокрема, на запитання щодо надання томосу про автокефалію Української Церкви Його Святість сказав: «Я з самого початку у 1992 році був упевнений, що в Україні буде незалежна Церква, помісна і єдина. 25 років вже пройшло, але ми сьогодні підійшли до такого моменту, коли уже іншого виходу немає, як тільки визнати автокефалію єдиної Української Церкви. Ще багато хто сумнівається, чи буде цей томос про автокефалію Української Церкви, чи не буде. Я на сто відсотків переконаний, що буде! В Україні розділена Церква з’єднається і буде одна, а ті, які не захочуть приєднатися до Української незалежної помісної Церкви будуть існувати в Україні, але вже не як Українська Церква, а як Український екзархат Російської Церкви. Хто хоче служити Росії, той повинен чесно сказати, що живе в Україні, їсть український хліб, а служить російським інтересам».

Джерело

Поширити у соцмережах: